Free Joomla Template by Discount Justhost
Parašyta Antradienis, 13 kovo 2018

Sachmatai logoMedaliai iš Lietuvos moterų šachmatų čempionato

Kovo 2-8 dienomis Kaune vyko 2018 m. Lietuvos vyrų ir moterų šachmatų čempionatai, kuriuose žaidėjai varžėsi iš visos Lietuvos. Plungės miesto garbę šiose varžybose gynė šeši šachmatininkai. Atsižvelgiant į dalyvių skaičių, varžybos vyko šveicariška sistema, kur moterys žaidė 7 ratus, o vyrai – 9.

                             Moterų čempionate dalyvavo 18 patyrusių šachmatininkių, kurios dovanojo žadą atimančias ir kombinacijų pilnas partijas, o prizininkių pjedestalas sprendėsi iki pat paskutinės partijos. Čia didžiulė laimė šypsojosi abiem dalyvavusioms plungiškėms – Ievai Žalimaitei ir FIDE meistrei Daivai Batytei. Šios merginos surinko vienodai po 5,5 taško (tarpusavio partija baigėsi lygiosiomis), tačiau papildomų rodiklių dėka atitinkamai pasidalijo čempionės ir vicečempionės titulais. I.Žalimaitė apdovanota taure, medaliu ir diplomu, prizininkės apdovanotos medaliais ir diplomais. Moterų čempionė Ieva yra pakviesta į šių metų Lietuvos moterų olimpinę rinktinę.

                           Vyrų čempionate prie šachmatų lentų sėdo 55 dalyviai, tarp kurių galvą suko ir Plungės sporto ir rekreacijos centro treneris FIDE meistras Sigitas Kalvaitis bei trys auklėtiniai: Ignas Mačiuitis, Gediminas Škerba ir Ernestas Kurmis. Ignas su treneriu džiugino savo rezultatais, o pastarasis pateko į stipriausiųjų dešimtuką. Kiek kuklesnius rezultatus parodė likę auklėtiniai. Vyrų čempionu tapo tarptautinis didmeistris iš Vilniaus Vidmantas Mališauskas.

 

teisėjas A.Baltrūnas D.Batytė I.Žalimaitė G.Perminaitė ir vyr.teisėjas D.Vaznonis. Kopija
iš kairės į dešinę: teisėjas A.Baltrūnas, D.Batytė, I.Žalimaitė, G.Perminaitė ir vyr.teisėjas D.Vaznonis.

                            

Plungės SRC informacija